אפרת מינסקי - דולה ומדריכת הכנה ללידה

אפרת מינסקי - דולה ומדריכת הכנה ללידה

מתמחה ב: פרחי באך, דולות ומדריכות הכנה הללידה

אז מה זה דולה? מה אני עושה שם בעצם?

הליווי שלי זה יותר מאשר עיסוי הגב בצירים, אני זמינה לכם בשבועות ובימים שלפני הלידה לכל שאלה והתיעצות, אני אתכם בכל שלבי הלידה, עם או בלי אפידורל, וכמובן שגם אחרי הלידה

כדולה, תומכת לידה ליוויתי כבר מאות לידות. אני מלווה באהבה רבה לאורך השנים לידות רבות ומגוונות, פונים אלי זוגות לליווי לקראת לידה ראשונה, לליווי של לידה חוזרת, לידת ויב”ק (לידה וגינלית אחרי קיסרי) , לידה טבעית, לידה עם אפידורל, לידות בית, לידה במרכז לידה טבעי ואפילו ליוויתי בניתוח קיסרי אלקטיבי (מתוכנן מראש).

הליווי שלי מכיל הרבה יותר מאשר עיסוי הגב בזמן הצירים, אני זמינה לרשותכם בשבועות ובימים שלפני הלידה לכל שאלה, התיעצות , לתמיכה ומידע, אני אתכם בכל תהליך הלידה, עם או בלי אפידורל, לתמיכה והקלה בכאבי הצירים, לעזרה בקידום הלידה בצורה בטובה והבריאה ביותר, למתן מידע והבהרת המתרחש כדי שתוכלו לקבל החלטות חכמות עבורכם ועבור התינוק שלכם וכמובן שאני איתכם גם אחרי הלידה – לתמיכה בהנקה, לעזרה והתיעצות בכל הקשור להתאוששות קלה וטובה מהלידה, לטיפול הראשוני בתינוק, לבכי , גזים, שינה – בקיצור, כל מה שתצטרכו.מעוניינים לדעת מה היתרונות בלידה עם דולה?
מחקרים רבים מראים שנשים שקיבלו תמיכה רציפה בלידה היה להן סיכוי רב יותר ללידה ספונטנית וגינאלית וסיכוי נמוך יותר לשימוש במשככי כאבים, אפידורל, חווית לידה לא טובה, שימוש בואקום או מלקחיים וניתוחים קיסרים. בנוסף, הלידות שלהן היו קצרות יותר ב40 דקות והתינוקות היו בסיכון נמוך לתוצאות אפגר נמוכות לעומת נשים שלא קיבלו תמיכה רציפה בלידה.

אז מה בעצם אני עושה כדולה תומכת בלידה , ואיך מתקדמים מפה??

לפני הלידה

המפגש הראשון שלנו הוא מפגש היכרות וייעוץ והוא לא מחייב אתכם להמשך הדרך. מטרת המפגש שתכירו אותי ואני אתכם, אספר לכם עלי, על דרך העבודה שלי ונבדוק האם יש כימיה ורצון הדדי להמשך הדרך המשותפת. אקשיב לכם ואכיר אתכם – מי אתם? למה אתם מחפשים דולה? איזה תמיכה אתם צריכים?
במפגש הזה אתן לכם גם את כל הנתונים החשובים כמו מה קורה בהמשך התהליך שלנו ביחד, מהם הכלים שלי לליווי בלידה, מה כולל הליווי, מתי אני מגיעה ועד מתי אני נשארת, מה קורה אחרי הלידה, אפשרויות התשלום ועוד.
כמו כן נדבר על בחירת בית חולים המתאים לכם ביותר, נעבור על סימני אזהרה וסימנים מבשרי לידה שחשוב שתדעו ועל רשימות הציוד שכדאי שתכינו ללידה ולתינוק.
את מפגש ההכרות כדאי לקבוע מוקדם ככל האפשר כדי לשריין מקום בחודש בו את אמורה ללדת. אני מגבילה את מס’ הלידות שאני מלווה בחודש.

בהמשך, קרוב יותר למועד הלידה, ניפגש פעם נוספת שתאפשר לנו להעמיק את ההיכרות ההדדית והקשר בנינו, נדבר על רצונותיכם, ועל הדרך שלנו כצוות לקראת ובמהלך הלידה.
במפגש נשוחח על הכנת תוכנית לידה, תיאום ציפיות, מונחים, מושגים וידע לקראת הלידה כדי שאתם תוכלו לקבל החלטות המבוססות על ידע בנוגע להתפתחויות השונות במהלך הלידה.
כמו כן ניגע בפן המעשי של הכנה ללידה ונתרגל תנוחות, נשימות ועיסויים שונים.

עד הלידה
נשמור על קשר טלפוני רצוף לעדכונים, שאלות או כל שיתוף אחר שתרצו.


בלידה
כשיתחילו סימנים ללידה (אותם נבהיר במפגשים שלנו) נהיה בקשר טלפוני ואני אגיע מתי ולאן שתרצו.
בלידה אני נמצאת אתכם לאורך כל הדרך, ומשמשת עבורכם משענת רציפה, יציבה וקבועה. אני תומכת נפשית ופיסית בך ובבן זוגך, מעודדת ומסייעת לך להתמודד עם הלידה ולקדם אותה בצורה הבריאה והטובה ביותר. בין אם הלידה טבעית ובין אם תבחרי באפידורל (או אפשרויות אחרות לשיכוך כאבים) אני שם עם כל הידע, הנסיון והאהבה שלי על מנת שתלדי לידה בריאה וקלה ככל האפשר.

כדולה, אני עובדת כצוות ביחד עם בן הזוג. בהתאם לרצונו, אוכל להנחות אותו איך להיות שותף פעיל ולתמוך בך ע”י מגע, תנועה, נשימה ועיסוי. אם ירצה, אקח אני חלק פעיל יותר והוא יוכל להיות פנוי רגשית אליך ולתמוך בך בכל דרך שיבחר. הנוכחות שלי תאפשר לו לתת לך את מלוא תשומת הלב במקום להיות עסוק כ”שר החוץ” בזמן הלידה כמו גם לנוח ולהתאוורר מידי פעם.
מייד לאחר הלידה אוכל לסייע לך בהנקה הראשונה ואשאר איתך כדי שבן זוגך יוכל ללוות את התינוק לתינוקיה בשקט ולדעת שאת לא לבד…

לאחר הלידה
לבחירתכם, אוכל להגיע אליכם עם חזרתכם הביתה לעזור בהנקה, להדרכה ראשונית לטיפול בתינוק, אמבטיה וכו’ או שאגיע כשבועיים אחרי הלידה למפגש סיכום לידה.

גם אחרי הפרידה הרשמית שלנו אני נשארת זמינה טלפונית לכל שאלה, התייעצות או צורך – באהבה!


התקשרו אלי לקביעת פגישת היכרות וייעוץ ראשוני לקראת ליווי הלידה שלכם

054-3132020
אפרת.

חזרה לעמוד מאמרים