בית טבע "בריאות"

בית טבע "בריאות"

מתמחה ב: דיקור סיני, הומאופתיה קלאסית, רפואת צמחים קלינית, נטורופתיה, אירוודה, אבנים חמות, אירידולוגיה, אקופרסורה, ארומתרפיה, דיקור יפני, דיקור קוראני, הומו טוקסיקולוגיה, הידרותרפיה, הילינג, טווינה, יוגה, סוג'וק, סו טאי, עיסוי הוליסטי, עיסוי משולב, עיסוי נשים בהריון, עיסוי צרפתי, עיסוי רפואי, עיסוי רקמות עמוק, עיסוי שוודי, עיסוי תאילנדי, עיסוי תינוקות, פרחי באך, צמחי מרפא סיניים, רפלקסולוגיה, שונישין, שיאצו, רייקי, תזונה טבעית, תזונה סינית

תזונה נכונה - כי לגוף אין חלקי חילוף

מהי המכונה המשוכללת ביותר בעולם?

ההתפתחות הטכנולוגית הביאה לאינספור מכונות שמקלות עלינו את החיים ופותחות עבורנו עולמות חדשים: החל ממכונות בבתי חרושת, מחשבים מתקדמים ועד לחלליות ולוויינים. אך ללא ספק המכונה המשוכללת ביותר בעולם היא... הגוף שלנו. נשמע מפתיע? לא ממש, אם בוחנים את העניין לעומק. כך למשל, אורכם המצטבר של סך כלי הדם בגוף מסתכם במאה אלף קילומטרים, בלשון קיימים עשרת אלפים חיישני טעם, ובמוח אנחנו יכולים לאחסן למעלה מארבעת אלפים ג'יגות של מידע. אך ככל המכונה מורכבת יותר, כך היא פגיעה וחשופה יותר לנזקים. המורכבות של גופנו מאפשרת לנו לשרוד ולהתפתח אך במידה ולא נשמור עליו היטב, הנזק לא יאחר לבוא. כיצד אם כן תוכלו לשמור על הגוף שלכם בצורה יעילה וארוכת טווח? על כך בשורות הבאות.

לגוף אין חלקי חילוף
לפני שנדבר על דרכים לשמירה על הגוף, המטרה היא בראש ובראשונה למנוע נזקים עתידיים כגון מחלות. למרות זאת, יש פער בין המצב הרצוי למצב המצוי. בחיי השגרה העמוסים אנחנו נוטים לשכוח לבצע פעולות שחיוניות לבריאות שלנו. וכך במשך השנים נגרמים נזקים מצטברים המובילים למחלות, בהן יש לטפל. במובן זה יש דמיון בין התחזוקה של גוף האם לבין כל מכונה אחרת. כך למשל מחשב שלא תוחזק כראוי באמצעות תוכנות אבטחה מתקדמות, יהיה חשוף לתוכנות ריגול ווירוסים על בסיס יום יומי. כל אלו עלולים להסב למחשב נזק עם הזמן, ויובילו לטכנאי מחשבים שינסה להחזיר את המצב לקדמותו. במובן זה פעולת טכנאי מחשבים דומה לפעולת רופא, עם הבדל אחד עיקרי: בעוד בשני המקרים איש המקצוע מנסה "לרפא", טכנאי מחשבים יכול להיעזר בחלקי חילוף כאשר אחד החלקים יצא מכלל פעולה. לעומת זאת, מורכבותו של גוף האדם אינה מאפשרת לנו במקרים רבים להחליף חלקים שאינם מתפקדים. מה המסקנה המתבקשת? שלא כמו טכנאי מחשבים, במידה ולא נשמור על הגוף שלנו – יהיה לנו קשה מאוד להחזיר את המצב לקדמותו. אז מהו המפתח לתחזוק נכון של הגוף שלנו? מיד התשובה.

תזונה נכונה וגוף בריא
אחת הדרכים העיקריות בהן אורח החיים שלנו משפיע באופן דרמטי על הבריאות שלנו היא המזון שאנחנו אוכלים. ידוע לא פעם על השפעות שליליות שיש לתזונה שאינה נכונה על הדוף ועל המצב המנטאלי שלנו, השכיחות של מקרי דיכאון ותזונה שאינה נכונה היא רבה מאד לכן הקפדה על תזונה נכונה תזין את הגוף בחומרים חיוניים ותסייע בשמירה עליו ועל הנפש שלנו. לעומת זאת, אכילה לא מאוזנת תביא לתוצאה הפוכה. כך למשל, אחד מגורמי התמותה המובילים בעולם הוא מחלות לב. כיצד נגרמות מחלות לב רבות? רבים מהמזונות שאנחנו אוכלים הינם עתירי כולסטרול "רע", למשל בשר אדום, ביצים, מוצרי חלב עתירי שומן ועוד. צריכה מוגברת ומתמשכת של מזונות מסוג זה מביאה להצטברות כולסטרול המצטבר ומצר את דפנות כלי הדם שלנו. כתוצאה מכך נפגעת אספקת החמצן לגוף בכלל וללב בפרט, והדבר יכול להוביל למחלות והתקפי לב. באמצעות תזונה נכונה ניצור איזון שיתרום רבות למצבנו הבריאותי.

אז מה כן לעשות?
צמד המילים תזונה נכונה מסמל עבור אנשים רבים משטר חסר רחמים של אכילת עלים משלל סוגים. האומנם? לא ממש. הכוונה היא קודם כל לתזונה נכונה ומאוזנת: אכלתם בשר? לבריאות. רק אל תשכחו לשלב בתפריט היומי אכילת פירות, ירקות וסיבים תזונתיים. שמירה על איזון בין כל מרכיבי המזון שאנחנו מכניסים לגוף באמצעות תזונה נכונה היא הכלל הראשון בדרך לחיים בריאים ומאוזנים יותר. הקפידו גם אתם על תזונה נכונה ותוכלו ליהנות מכל העולמות – אכילת אוכל טעים ושמירה על אורח חיים בריא.

חזרה לעמוד מאמרים