בית מרקחת הנגב

בית מרקחת הנגב

מתמחה ב: דיקור סיני, הומאופתיה קלאסית, רפואת צמחים קלינית, נטורופתיה, אירוודה, אבנים חמות, אירידולוגיה, אקופרסורה, ארומתרפיה, דיקור יפני, דיקור קוראני, הומו טוקסיקולוגיה, הידרותרפיה, הילינג, טווינה, יוגה, סוג'וק, סו טאי, עיסוי הוליסטי, עיסוי משולב, עיסוי נשים בהריון, עיסוי צרפתי, עיסוי רפואי, עיסוי רקמות עמוק, עיסוי שוודי, עיסוי תאילנדי, עיסוי תינוקות, פרחי באך, שיטת ג'הארה, צמחי מרפא סיניים, רפלקסולוגיה, שונישין, שיאצו, רייקי, תזונה סינית

הומיאופתיה

הומיאופתיה הינה שיטה המבוססת על התיאוריה של "ריפוי דומה בדומה".

ברפואה הקונבנציונלית החולה מטופל על-ידי מינונים גדולים ביותר של תרופות, אשר הן עצמן, בריכוז רגיל, מסוגלות ליצור את התסמינים של מחלתו.

השיטה הומאופתיה נוסדה בסוף המאה ה-18 ע"י סמואל האנמן שהיה כימאי ורוקח .
המילה הומיאופתיה שמקורה בלטינית הומו = דומה פתיה = סבל.
בניגוד לשיטה הקונבנציונלית האנטיפטית (אנטי= נגד)
הומאופתיה קלאסית גורסת שבכדי לרפא את הסבל צריך ללכת איתו ולא כנגדו.

אחד העקרונות הבולטים והחשובים של הטיפול ההומיאופתי הינו "המנה" הקטנה ביותר.
בהכנת התרופה ההומיאופתית מעבירים את החומר סדרת מיהולים וניעורים עד שלמעשה התמיסה שנותרת מההכנה איננה מכילה מולקולות של חומר אלא את התדר, את המבנה, את החיוניות והדינמיות של החומר המקורי. פעולה שמטרתה להעצים את כוחות הריפוי שבו.
בשיטת הכנה זו ריכוזי החומר הולכים וקטנים כך שאין סכנת הרעלה או תופעות לוואי אצל המטופל.

ההכנה ההומאופתית, במרבית המקרים, בטוחה לשימוש גם לתינוקות, נשים בהריון, נשים מניקות וקשישים. הרמדי הומיאופתי בטוח לשימוש, למעט מקרים נדירים היוצאים מן הכלל.

התרופות ההומיאופתיות מעודדות את מנגנוני הריפוי הטבעיים של האדם ובכך מסייעות לו לחזור למצב של איזון ובריאות. את הרמדי מכינים ממגוון חומרים שונים מעולם המינרלים, מעולם הצמחים ובעלי החיים.
הומיאופתיה שאינה נחשבת כחלק של הרפואה הקונבנציונלית כיום וזאת בשל שיעילותה של השיטה טרם הוכחה בצורה המדעית המקובלת, אך משתמשים בה בעיקר בחולים כרוניים, כאשר השיטות הרפואיות הרגילות אינן יעילות. מיליוני מטופלים שנעזרו והשתמשו בשיטה יודעים שאחרי שניסו כמעט כל פתרון אפשרי אחר דווקא השיטה הזו הייתה יעילה מכולם.
באירופה קיימות אוניברסיטאות ללימודי ההומיאופתיה והשיטה ידועה ומקובלת ונמכרת בבתי מרקחת ובתי חולים ממשלתיים (אחת המדינות המובילות בעולם בתחום היא צרפת)

אחד המיתוסים על ההומיאופתיה שהוא מכיל פלצבו (=אינבו) - כלומר איננו מכיל כלל חומר פעיל.
הכמות של החומר אכן מזערית אך מפה גם יתרונה. היא מתאימה לילדים, תינוקות נשים בהריון (רובן), בעלי חיים וקשישים. אחוז ההצלחה בהומיאופתיה גבוה בהרבה מזה של פצבו שעומד רק על כ-20%.
בנוסף טיפולי פלצבו אינם עוזרים לזמן ארוך ואילו טיפולים הומיאופתיה כן.

יתכן החמרה בתחילת הטיפול דבר המרמז על שיפור בהמשך הטיפול. אך יש לבדוק ולבקר את הטיפול ולקבל טיפול מקצועי למנוע החמרה בטיפול.

תומכי השיטה מצביעים על מחקרים הבוחנים את השפעתם של חומרים מהולים עד כדי כך שלא נותר בהם כל חומר פעיל, בדומה לעקרון המשמש בהומיאופתיה.
רמדי הומיאופאתי בדרך כלל מהול כל כך, עד שקיימת סבירות זניחה להמצאות אפילו מולקולה אחת מן החומר המקורי ברמדי; על כן, הטענה שלטיפולים מסוג זה תהיה השפעה פרמקולוגית אינה תואמת לידע הרפואי, וסותרת מספר עקרונות מדעיים בסיסיים, ביניהם חוק פעילות החומר.

עוד עקרון שמנחה את השיטה ההומיאופתית הינו כל אדם הוא עולם נפרד, עולם שונה, אינדיבידואל, זאת ניתן לראות הרבה מעבר לסימפטומים, באורח חיים שונה, הרגלים, צורת החשיבתה, העדפותיו ועוד.
בעת הכנת הרמדי כל אדם ייקבל רמדי מדויקת עבורו (אישית) כך שכמות אנשים המגיעים עם אבחון רפואי דומה ייתכן ויכינו תרופה הומיאופתית שונה ובמינון שונה.

חזרה לעמוד מאמרים