בית מרקחת מרכז הצפון

בית מרקחת מרכז הצפון

מתמחה ב: דיקור סיני, הומאופתיה קלאסית, רפואת צמחים קלינית, נטורופתיה, אירוודה, אבנים חמות, אירידולוגיה, אקופרסורה, ארומתרפיה, דיקור יפני, דיקור קוראני, הומו טוקסיקולוגיה, הידרותרפיה, הילינג, טווינה, סוג'וק, סו טאי, עיסוי הוליסטי, עיסוי משולב, עיסוי נשים בהריון, עיסוי צרפתי, עיסוי רפואי, עיסוי רקמות עמוק, עיסוי שוודי, עיסוי תאילנדי, עיסוי תינוקות, פרחי באך, שיטת ג'הארה, צמחי מרפא סיניים, רפלקסולוגיה, שונישין, שיאצו, רייקי, תזונה סינית

רעלת הריון

מהי רעלת הריון:
רעלת הריון הינה מחלה הפוקדת כ- 5% אחוז מהנשים ההריוניות. נשים רבות עוברות מעקב רפואי ככל שההיריון מתקדם וזאת בשל הופעתם של תסמינים אשר עשויים להעיד על הופעתה של רעלת היריון.
המעקב אחר התפתחות התסמינים הינו משמעותי מאד באבחון וטיפול מוקדם ככל שניתן. כאשר ישנה החמרה במדדים המעידים על רעלת ההיריון, יבוצע הליך של יילוד התינוק זאת כמובן, לאחר בדיקה של גיל העובר ומצבו. במקרים אחרים, תתבקש האישה ההרה להיכנס לתקופה של "שמירת הריון" בביתה ולעיתים אף תחת השגחה בבית החולים.

תסמיני רעלת הריון:
תסמינים המחשידים לגבי רעלת הריון, יופיעו ברוב המקרים בחודשי ההיריון מתקדמים.
נכון להיום ידוע כי תסמינים מסוימים ניתן לשייך למחלה זו גם בתחילת ההיריון ובכל מקרה, הופעה חלקית של התסמינים תביא לנקיטת משנה זהירות.
אז אלו תסמינים אמורים להעלות את הערנות ולהביא לברור מקיף?

•הראיה נעשית מעט מעורפלת / סחרחורות.
•עצירה (גם חלקית) במתן שתן.
•הצטברות נוזלים (בצקת), בגפיים ובפנים.
•הפרשת חלבון בשתן.
•כאבים מתחת לסרעפת.

התסמין המרכזי אשר ידליק נורה אדומה עבור רופא אשר מלווה הריון יהיה עליה בלחץ הדם ועליה ברמות הסוכר.

אבחון מוקדם לרעלת הריון:
על מנת לצמצם את האפשרויות ולסגור על תסמיני המחלה עד לכדי אבחון מוחלט של רעלת הריון יש להתחיל עם הגדרת קבוצות הסיכון של הנשים. אם כן, מי הן הנשים ההרות הנמצאות בקבוצת סיכון גבוה יחסית?

•נשים הסובלות מעודף משקל.
•נשים הסובלות ממחלת כליות
• נשים אשר אינן מקיימות אורח חיים בריא, בעיקר ברמה התזונתית.
•נשים אשר סובלות מסכרת או מלחץ דם גבוה.

נשים אשר נמצאות באחת מקבוצות הסיכון הללו יופנו לבדיקות ומעקב עם הופעת סימנים ראשוניים מחשידים.
קיימות בדיקות דם מעבדתיות, אשר מסוגלות לבודד חלבון שלייתי, אשר אופייני כמובן רק לנשים בהריון ועל פי רמתו בדם ניתן לקבוע בוודאות גבוהה למדי, כבר בשבועות מוקדמים יחסית האם האישה נמצאת בסכנה לרעלת. הבדיקות נעשות רק לאחר הופעת תסמינים ולא רק משום שהאישה נמצאת באחת מקבוצות הסיכון.
בכל מקרה חשוב לזכור, כי אבחון מוקדם וטיפול נכון מפחיתים משמעותית את הסיכונים הכרוכים ברעלת היריון.
לכן, חשוב לשמור על ערנות ומודעות ולדווח לרופא המטפל על תסמינים לא נורמטיביים בכל שלב משלבי ההיריון.

חזרה לעמוד מאמרים