דרך המלח

דרך המלח

מתמחה ב: דיקור סיני, הומאופתיה קלאסית, רפואת צמחים קלינית, נטורופתיה, אירוודה, אבנים חמות, אירידולוגיה, אקופרסורה, ארומתרפיה, דיקור יפני, דיקור קוראני, הומו טוקסיקולוגיה, הידרותרפיה, הילינג, טווינה, יוגה, סוג'וק, סו טאי, עיסוי הוליסטי, עיסוי משולב, עיסוי נשים בהריון, עיסוי צרפתי, עיסוי רפואי, עיסוי רקמות עמוק, עיסוי שוודי, עיסוי תאילנדי, עיסוי תינוקות, פרחי באך, צמחי מרפא סיניים, רפלקסולוגיה, שונישין, שיאצו, רייקי, תזונה טבעית, תזונה סינית

סיפור מקרה – דלקות אוזניים חוזרות בילדה בת שנתיים וחצי

איך סייענו לטפל בדלקת אוזניים בעזרת חדר מלח
לאחר חודשיים וחצי, הטיפול נמשך מעט יותר כיוון שאיה הגיבה נהדר לחדר המלח ויכולנו לפרוש את הטיפולים יותר זמן.

אסתי ואיה הגיעו לבדיקה אצל הרופא א.א.ג, לברר מה מצב הנוזלים באוזן והאם עדיין נחוץ ניתוח. הרופא ביטל את הניתוח, לא לפני שהביע תדהמתו ממצבה של איה.

כבר עברו שנתיים מאז התחלת הטיפול המסופר פה, אני בדרך כלל מעדיפה לספר על מקרים 'ישנים' כאלה שהתוצאה שלהם ארוכת טווח וברורה.

אסתי התקשרה אלי ביום קיצי נעים (סביבות יוני), היא סיפרה על הבת שלה- איה, בת השנתיים וחצי הסובלת מדלקות אוזניים חמורות חוזרות.

תמיד בשיחה הראשונה אני שואלת קצת שאלות רקע, גיל כמה זמן סובלים מהבעיה איזה חומרה טיפולים שעשו וכדו'…

אסתי שיתפה אותי במסכת טיפולים וייסורים. איה סובלת מדלקות אוזניים חמורות מאוד מהיותה בת 3 חודשים. הדלקת הראשונה נמשכה יותר משבוע וחצי של כאבים איומים, בכי בלתי פוסק וחום גבוה. היא טופלה באנטיביוטיקה עד לסיום הדלקת.

לא עברו יותר משבועיים ושוב דלקת באוזן, שוב בכי, שוב חום ו… שוב אנטיביוטיקה.

איה עברה סדרות טיפולי אנטיביוטיקה ובכל פעם הרגישה טוב מקסימום שבועיים.

הדלקת של איה ממש נוזלת מהאוזן, לפי הסבריה של אסתי נוצר לחץ חזק על עור התוף במהלך הדלקות עד שנוצר חור קטן שממנו הדלקת נשפכת החוצה כמו נזלת.

כשהסברתי לאסתי על הטיפולים שאני ממליצה היא הייתה סקפטית, סיפרה שניסתה כבר הכול, צמחי מרפא, דיקור סיני, הומיאופתיה ומה לא.

המשכתי לשוחח איתה והזמנתי לשיחת ייעוץ, חשוב שהיא תכיר אותי ושיטות הטיפול שלי על מנת להתחיל שוב בתהליך טיפולי שדורש ממנה השקעה של זמן, פניות וכסף.

נפגשנו אסתי, איה ואנוכי לשיחת ייעוץ, שהייתה מהנה במיוחד. איה , ילדה מקסימה ומתוקה במיוחד. שעקב הדלקות הרבות לא התפחתה ורבלית ובקושי מדברת. המציאה שיטות תקשורת משלה.

אסתי אימא משקיענית ועייפה, רוצה שקט אמיתי של יותר משבועיים. רוצה לישון לילות רצופים בלי בכי תמרורים ולא מוכנה לשקול עוד אנטיביוטיקה.

אסתי סיפרה שרופא א.א.ג כבר נתן הפניה דחופה ביותר לניתוח, בגלל הנזק הוורבלי וההתפתחותי שנגרם לאיה. מיותר לציין שאסתי מתנגדת ומאוד מפחדת.

בניתי לאיה תוכנית טיפולים של חודשיים, הסברתי לאסתי מה עליה לעשות בבית ועל מה לשים לב כדי שנדע שהטיפול מתקדם כצפוי. אם לא נצליח תמיד אפשר ללכת לניתוח.

הטיפול היה מורכב ממספר שיטות טיפול:

דיקור סיני – אסטרטגיית הטיפול חולקה לשלבים:

שלב ראשון: טיפול במצב האקוטי. טיפול בדלקת הקיימת בשיכוך כאבים.
שלב שני: חיזוק מערכת החיסון, ואיזון הגוף. למניעת דלקות חוזרות.

חדר מלח - המלצתי לאיה טיפול של 14 מפגשים בחדר המלח.
מטרת הטיפול בחדר מלח – דילול משקעי הדלקת בתעלות האוזן, על מנת שיצאו החוצה (בניגוד לתרופות שגורמות לייבוש הנזלתליחה, אנחנו רוצים לדלל אותם ולאפשר לגוף לשחרר החוצה)

14 מפגשים בחדר המלח גרמו לשחרור כמויות גדולות של נזלת (איה מעולם לא הוציאה נזלת, הכול היה מצטבר לה בתעלות האוזן וגורם זיהום), עקב שחרור הנזלת, הלחץ על עור התוף נרגע והחור נסגר במשך הטיפולים.

כיוון שאיה סבלה מדלקות אוזניים כמעט כל שבועיים, ביקשתי מאסתי לקבוע מראש תור לרופא א.א.ג לבדיקה לאחר הטיפול ה 8 בחדר המלח.
אסתי התקשרה נרגשת לספר שהחור בעור התוף נסגר, והרופא נדהם לפגוש את איה בלי דלקת מזה 4 שבועות.

נר הופי- לאחר שהחור בעור התוף נסגר, יכולנו להוסיף טיפול בנר הופי.
נר הופי זהו נר אינדיאני לטיפול בבעיות אוזניים וסינוסים. מדובר קונוס ארוך עשוי דונג דבורים מעורבב עם שמנים אתרים (חשוב לשים לב ולא לתת לאף אחד לטפל בכל בנר הופי שאינו מדונג דבורים, נר כזה עלול ליצור נזקים לאוזן!)

לימדתי את אסתי לטפל באיה על ידי נר הופי, אסתי החלה לעשות טיפל פעם בשבוע או פעם בשבועיים לפי הנחיות שנתתי בהתאם למצבה של איה.

תזונה – תזונה היא בסיס בריאותינו. כיוון שאנו מוזנים כל יום כל היום. לפי סוג המזון, איכותו וכמויותיו אנו קובעים את מצב בריאותינו.

ישנם מזונות הידועים שאינם מומלצים במצבים של עודף ליחה ונזלת, מזונות הגורמים לייצור ליחהנזלת מוגבר. מזונות אלו ביקשתי להוריד מהתפריט של איה: מוצרי חלב פרה (חלב עיזים קל יותר לעיכול ולכן פחות גורם לייצור ליחה).

בוטנים ומוצריהם (במבה חמאת בוטנים…).

תפוזים בננות

סוכרים למיניהם – לנסות להימנע ככל שניתן מכל המתוקים שאינם פירות.
להוסיף לתפריט: ירקות מכל סוג והרבה!

בעיקר ירקות ירוקים עליים – חסה פטרוזיליה כוסברה ריחן נענע סלרי ועוד…

ירקות ופירות כתומים – משמש דלעת גזר בטטה ועוד…

לאחר חודשיים וחצי, הטיפול נמשך מעט יותר כיוון שאיה הגיבה נהדר לחדר המלח ויכולנו לפרוש את הטיפולים יותר זמן.

אסתי ואיה הגיעו לבדיקה אצל הרופא א.א.ג, לברר מה מצב הנוזלים באוזן והאם עדיין נחוץ ניתוח. הרופא ביטל את הניתוח, לא לפני שהביע תדהמתו ממצבה של איה.

איה המשיכה להגיע לטיפול פעם בשלושה שבועות – חדר מלח + טיפול דיקור.

כך המשכנו בערך חצי שנה.

גופה התחזק, היכולת הורבלית השתפרה פלאים, איה התחילה לתקשר מדהים, בשיחה קולחת ונעימה.

עברו שנתיים, איה חש מצוין. בכל פעם שמתחילה מעט נזלת כאב כלשהו מיד הן מתייצבות לטיפול איזון.

תמיד נעים לדעת שביכולתנו לעזור, וכשהעזרה שלנו מסייעת במניעת ניתוח, בעיקר בילדים, האושר הינו כפול ומכופל.

בברכת בריאות שלמה

וחודש אדר שמח

אושרת קלרמן – מומחית ברפואה סינית ורפואה יפנית

ארומתרפיסטית ומעסה תינוקות

מטפלת נשימתית בחדרי

חזרה לעמוד מאמרים