חיים שטיינברגר RCHom

חיים שטיינברגר RCHom

מתמחה ב: הומאופתיה קלאסית, נטורופתיה

דכאון וחרדה - Depression & Anxiety

דכאון וחרדה לרוב הולכים יחד, קשה לדעת מה הביא את מה .....

הרפואה הקונבנציונלית מגדירה דכאון קליני כמצב נפשי שבו מתקיימים הדברים הבאים : החולה שרוי בעצב רב במלנכוליה קשה, שוכב ימים רבים במיטתו, כמעט שאינו אוכל, ממעט לישון בלילה, מרבה לבכות, מסרב להתרחץ, מיואש ואינו מאמין באחלמה,עם נטיה לאובדנות.
כמובן שמצב נפשי כזה מביא עמו גם חרדה קיומית שמתבטאת בהרבה מחשבות בלופים, מלאות בהאשמה עצמית ואבדן מוחלט של הערך העצמי.

מצבים אלה ברפואה הקונבנציונלית, מטופלים לעיתים נדירות ע"י רופא המשפחה, אבל לרוב דורשים מעורבות של הפסיכיאטריה, התרופות הפסיכיאטריות הנהוגות היום משתייכות ברובן למשפחת ה - SSRI מעכבי ספיגה חוזרת של הסרוטונין.

הסרטונין הוא נוירוטרנסמיטור ( מוליך עצבי ), הוא חומר שנוצר בגוף בתהליכי סינטזה של חומצת האמינו טריפטופן, יש לו תפקידים מרובים מאד בגוף האדם, והוא מצוי בגוף באזורים שונים, אבל במוח פועל להשראת שמחה תחושות אושר, הרמוניה, אהבה,התנהגות חברתית, תפקוד מיני, זכרון ..... מחסור בסרוטונין יכול לגרום לדכאון, חרדה, התקפי זעם, אובססיביות, כפייתיות .... זאת הסיבה שבעטיה משתמשת הרפואה הקונבנציונלית בתרופות ה - SSRI לטיפול בדכאונות וחרדות.

על התרופות האלה נמנים: הפרוזאק, הקלונקס, הציפרוקל .... לכול התרופות האלה אין סוף תופעות לוואי, חלקן אפילו קשות כגון : התקפי זעם,מאניה דיפרסיה, טכיקרדיה - קצב לב מהיר, אובדנות, הזעות קשות ועוד....

כול תופעות הלוואי האלה נגרמות כתוצאה מהתערבותן של תרופות ה - SSRI במנגנוניו הטבעיים של גוף האדם בניסיון לשנות את מהלכם.

ההומאופתיה הקלאסית לעומת זאת, תטפל תמיד בשורש הבעיה, בגורמים שיצרו את הדכאון והחרדה, היא תמיד תנסה לאתר את הסיבה המשלהבת שממנה ואילך השתנו חייו של המטופל, ההומאופתיה הקלאסית היא רפואה הוליסטית שמטפלת באדם כולו ולא רק במחלתו הספציפית של המטופל,ולכן טיפול הומאופתי קלאסי תמיד יהיה קשור למאפייניו ולתכונותיו של המטופל.... יש הרבה תרופות הומאופתיות שיכולות לרפא דיכאון וחרדה מבלי שתהליך הריפוי יגרום לתופעות לוואי

חזרה לעמוד מאמרים