טלי לוי

טלי לוי

מתמחה ב: הומאופתיה קלאסית

הגוף שלנו מדבר. האומנם ?

לכל אדם הזכות לבריאות, אושר, שלווה פנימית ואנרגיה להגשים את עצמו במלוא העוצמה.

לכל אדם הזכות לבריאות, אושר, שלווה פנימית ואנרגיה להגשים את עצמו במלוא העוצמה.

אך לא פעם אנו מרגישים לא ממש בקו הבריאות או חולים כבר תקופה ממושכת. לעתים אנו יכולים לקשר את הופעת המחלה שלנו לאירוע מסוים בחיינו, שבעקבותיו הורחקנו מקו הבריאות ויצאנו מאותו איזון שבו חיינו לפני כן. לפעמים אין הסבר ברור או שאנו פשוט לא יודעים לראות את הקשר בין השניים.

בין אם מדובר על התקררויות חוזרות, דלקות חוזרות ונשנות, הפרעות שינה, מיגרנות, הפרעות במערכת העיכול, בעיות במחזור החודשי או אפילו בעיות נפשיות שונות כגון דיכאון, חרדה, סכיזופרניה ועוד, כדאי להבין שלאותה הפרעה או מחלה בגופנו יש מטרה עמוקה יותר.

אם נדע לקרוא את ה"מפה" שהגוף מנסה להציג בפנינו וללמוד מזה, נוכל לשוב ולהרוויח את בריאותנו בחזרה בעזרת השם.

כל יציאה מאיזון, מאותו הומיאוסטזיס ששומר עלינו בריאים, פיזית ונפשית, יוגדר כמחלה.
יציאה מאותו איזון יכולה להתבטא אצל האישה ההרה, התינוק רך, הילד, המתבגר ואף אצל המבוגר והזקן, הן בתופעות פיזיות והן בתופעות רגשיות ונפשיות.

אדם שסובל מהפרעה מסוימת בתפקוד שמגבילה אותו ביום יום, או שחולה לעתים קרובות, עלול לשאול את עצמו שאלות כגון מדוע אני חולה ? למה "חטפתי" את המחלה הזו והזו? ואפילו לכעוס על כך שקיבל אותה.

הדרך הקלה ביותר היא לקחת מיד כדור כדי ליצור הקלה זמנית ולהשתיק את הסימפטומים שהופיעו.
לרגע נחשוב שאנו שוב בקו הבריאות והכל בסדר, אך כאשר אותו כאב או הפרעה שבים וצצים, אנו נאלצים ליטול כדור נוסף ואפילו לעלות במינון. עם הזמן אנו מבינים שלמעשה לא ריפאנו דבר ואנו רק חיים באשליה שאנו בריאים. אין כאן שיפור ממשי ואמיתי לטווח הארוך, כזה שייגע הן ברמה הגופנית והן ברמה הרוחנית שלנו.

אם נשנה את ה"משקפיים" דרכם אנו חווים את הדברים, נבין שלמחלה אין שום מטרה בגופנו, מלבד לאותת לנו שקיימת בעיה מסוימת ברובד גבוה יותר ובה עלינו לטפל. המחלה היא רק איתות, רמזור.

כשלא טוב לנו אנחנו מדברים, מעירים, משוחחים, מנסים לשפר. תינוק רך בשנים עדיין לא יודע לדבר אך הוא בהחלט יודע, בדרכו שלו, לדבר איתנו ולומר לנו מה מציק לו.

אז מה לגבי הגוף שלנו, המכונה המתוחכמת הזו שכל אבריה מתפקדים בהרמוניה מושלמת וללא רבב?
מה קורה כשפה יש קלקול? איך אותה מכונה תבטא את עצמה ? איך הגוף ידע לומר לנו שאנו מתנהלים לא נכון או חושבים לא נכון, ושעלינו לשנות דבר מה בחשיבה שלנו ובהסתכלות שלנו ?

הדרך היחידה ללמד אותנו שקיימת אצלנו הפרעה, היא על ידי סימנים חיצוניים ותחושות שמלוות אותנו, שמטרתן לא אחרת מאשר להסביר לנו שמשהו בנו השתנה, שמשהו בנו יצא מאותו איזון שהיינו בו ושלמעשה יצאנו מקו הבריאות.

הדבר דומה לנורת ההתרעה של לחץ השמן במכונית. כשנורת ההתרעה נדלקת, אנו יודעים שקיימת בעיה ברכב. האם הדבקת מדבקה על נורת ההתרעה תגרום לבעיה להיעלם? לא בטוח. אם נדביק מדבקה על גבי נורת ההתרעה של לחץ השמן ברכב ולא נתייחס אליה, כעבור כמה שעות המנוע עלול להישרף.

חשבו כעת על עצמכם. כשאתם עדים לערכים גבוהים של בלוטת התריס למשל או ללחץ דם גבוה, אתם מבינים שמשהו לא כשורה והגוף יצא מאיזון. גם כאב ראש מתמשך או הפרעות במערכת הנשימה או העור יצביעו על כך שהגוף יצא מאיזון.

אז מה הפתרון? לקחת כדור ? ועוד על בסיס יומיומי? האם זה באמת יפתור את הבעיה או ישיב אתכם לקו הבריאות?

היום כשאתם סובלים מכאב ראש, כדור אחד מעלים את הכאב, אבל שימו לב, כאב הראש חוזר שוב ושוב, יש צורך ליטול כדור כמעט מדי יום, התלות בכדור הולכת וגוברת, ועדיין לא הזכרתי את תופעות הלוואי של הכדורים.

חשוב להבין - כל מחלה בגוף האדם אינה אלא ניסיון של הגוף לשמור על רמת הרמוניה בריאה ושלמה ולא לזעזע את הגוף מעבר לכך.

אם נדע להבין את התועלת שבכאב או בהפרעה, ונבין שצריך לחפש את שורש הבעיה במקום גבוה יותר ולא רק למסך את הסימפטום ולהעלים אותו, נוכל להודות לאותה "מכונה" חכמה על שהתריעה בפנינו על ה"תקלה". רק כשנעשה תיקון ברובד הרוחני יבוא הדבר לידי ביטוי ברובד הנפשי והפיזי גם יחד.

חשבו על האותיות הזהות של "מחלה" ו"התחלה". מחלה היא הזדמנות להתחלה, הזדמנות לתיקון, לשינוי, לחיים טובים ונכונים יותר. המחלה היא מתנה, כי היא מאפשרת לנו למעשה לנגוע במקום הפנימי שלנו ולהביא את גופנו לריפוי כך שהוא יוכל לעשות מעין אתחול מחדש ולשוב לאותה נקודת התחלה בה היינו לפני כן בבריאות שלמה, הן ברמת התפקוד והן ברמה הרגשית והנפשית.

כמה פעמים בתוך תוכנו אנו יודעים שאותה מחלה התחילה אחרי תקופת לחץ, ריב גדול או משבר, שהשפיעו עלינו ו"זרקו" אותנו לממד אחר? לעתים אותו חוסר איזון מתבטא בחוסר או עודף של ערכים מסוימים בבדיקות מעבדה. אך כמה פעמים אנו מוצאים שבדיקות המעבדה תקינות והרופא לא מוצא דבר בבדיקה שערך, אבל אנו יודעים שאנו לא מרגישים טוב ומתלוננים כבר תקופה ממושכת?

מה זה אומר? שהאדם שמדווח לנו שאינו חש בקו הבריאות משקר חלילה ? האם זה שעדיין לא רואים את השינויים בבדיקות מעבדה מצביע על כך שלא קיימת בעיה ?

לא צריך להמתין שהמחלה חלילה כבר "תרד" ותתבטא בשינויים בבדיקות מעבדה כאלה ואחרות.
עצם זה שאותו אדם מספר לנו שהוא לא חש בטוב והוא סובל להערכתו מבעיות רגשיות, נפשיות או פיזיות,
כבר מצביע על חוסר איזון וחוסר הומיאוסטזיס, ויש לטפל באדם הזה באותו אופן כאילו נמצאו שינויים בבדיקות המעבדה שלו.

כדי להשיב את האדם להבראה אמיתית, כדי להבריאו מהשורש, לא מספיק לראות רק את התמונה החיצונית שהגוף שלנו משדר ברמת הסימפטומים והאפיונים החיצוניים, אלא לנסות ולחקור מה הביא אותו לשם - מתי החלה המחלה או ההפרעה איתה הגיע, מה היה באותה תקופה בחייו ואיך הדבר השפיע עליו.

ההומאופתיה נוגעת בשורש הבעיה, היא מכוונת למקום העמוק ביותר. היא נוגעת גם בסיבה וגם בתוצאה.
כאב ראש או מיגרנה, בעיות עור, פחדים, חרדות - כל אלו הם התוצאה, אך מה גרם להם ?

ההומאופתיה תחפש את הסיבה שמאחורי התוצאה ותתאים את הרמדי הנכונה ביותר לסיבה. רק אז יתחולל ריפוי אמיתי ללא דיכוי הסימפטומים שעל פני השטח וללא תופעות לוואי.

שלא כמו תרופות כימיות, הרמדי אינה משתיקה את סימני האזהרה שהגוף משדר באמצעות הסימנים והסימפטומים שאנו חווים, אלא יורדת לשורש הבעיה, מעוררת את כוחות הריפוי הטמונים אצל כל אחד מאתנו, ומסייעת לנו להתמודד בהצלחה עם אותם תחלואים.

דוגמה: ילד החל לפתח אסתמה אחרי שנולד לו אח. האם צריך לטפל באסתמה בעזרת משאפים ברמה כרונית, או להבין את המקום העמוק יותר - קנאה, תחושת נטישה? או אולי האסתמה התחילה בכלל אחרי חיסונים? ברור כי יש לטפל בהתאם לסיבה.

דוגמה נוספת אפשר לראות באישה צעירה שהמחזור שלה נפסק לאחר שנפרדה מהחבר שלה.
רופא נשים המליץ לה על כדורים להשבת המחזור, אך השאלה היא האם באמת צריך לטפל בבעיית המחזור שנעלם כהרף עין, או במקום העמוק יותר, שהוא הפרֵדה מהחבר. המחזור שנעלם הוא רק התגובה הפיזית לחוויה שהיא עברה. אם נשיב את המחזור בלי לטפל במקום העמוק יותר, לא באמת נרפא את אותה אישה. ריפוי הוא דבר עמוק, והוא קורה מבפנים. בריפוי אין הכוונה למַסֵּך את הסימפטום ו"להעלים" אותו.

אף אחד לא רוצה להיות חולה, אבל אם את/ה חווים בעיה כלשהי, קחו זאת כמתנה והקשיבו לגוף שלכם, נסו להבין באמת מה כואב לו. הבריאות היא המתנה הגדולה ביותר שאדם יכול לזכות לו. אדם בריא כבר יוכל להשיג את כל השאר.

אם בריאותכם ובריאות ילדיכם חשובה לכם, אל תמהרו ליטול כדורים שרק יעלימו את הבעיה, גשו לטיפול אשר יפתור את הבעיה מהשורש. רק אז תרוויחו את בריאותכם בכבוד.

בברכת בריאות, טלי לוי

חזרה לעמוד מאמרים