רוני ברויר - הדרך לבריאות

רוני ברויר - הדרך לבריאות

מתמחה ב: דיקור סיני, רפואת צמחים קלינית, אימון לאורח חיים בריא, אקופרסורה, דיקור יפני, הילינג, טווינה, עיסוי הוליסטי, עיסוי משולב, עיסוי שוודי, צמחי מרפא סיניים, שיאצו, רייקי, תזונה טבעית, תזונה סינית, פסיכותרפיה

הקשר בין אורח חיים בריא ואורטופדיה

היום יותר מתמיד כדאי לאמץ אורח חיים בריא למען גוף בריא

לכאורה אין קשר בין בעיות אורטופדיות לאורח חיים, אך בפועל המציאות שונה. לכל פעולה שאנו מבצעים, עמידה, הליכה, ישיבה, שינה, קריאה ואף חוסר פעילות גופנית ואף תזונה, יש חשיבות עצומה לתיפקוד התקין של המיפרקים, הרצועות/גידים, והשרירים.

קיים קשר ברור בין אורח חיים ואורטופדיה. בעיות אורטופדיה כוללות כאבים ודלקות בצוואר, גב תחתון, ברכיים, כתפיים, מפרקים אחרים ועוד. ניתן לראות את הגוף כמכונה משוכללת המושפעת מגורמים סביבתיים חיצוניים אך גם מגורמים פנימיים. מבחינת תנאים חיצוניים ניתן להצביע על המזרון והכרית כמשפיעים על השלד והשרירים לפחות שליש מחיינו. בזמן השינה אנו לא זזים הרבה והתנוחה חשובה ביותר. לכן כרית נוחה וצזרון תומך ומפנק חשובים ביותר. חוסר שימת לב לאלו יביא לתוצאות הרסניות בגב ובצוואר.
או למשל המחשבים והטלפונים הניידים שהם חלק בלתי נפרד מחיינו- צורת הישיבה או התנוחה בה אנו מחזיקים את העכבר או את הנייד חשובים ביותר. לרבים מהאנשים שעובדים עם עכבר המחשב יש בעיה במפרק היד או במרפק. להרבה מהאנשים שמשתמשים בנייד באופן אינטנסיבי יש בעיות צוואר ועיניים כתוצאה מהזווית בה הם מחזיקים את הנייד. לנעלים בהם אנו צועדים יש משמעות אדירה על האופן בו אנו הולכים ועומדים, ועל הברכיים והגב. גם הכסא והשולחן בעלי משמעות.
גם המזון והשתיה משפיעים על גופנו לאורך השנים. ישנם מחקרים המצביעים על עודף מלח ועודף סוכר שלאורך שנים עלולים לגרום לדלקות ולהצטברות הסתיידויות במפרקים. ירקות ופירות ושתיית מים זכים או תה ירוק, לעומת זאת, עשויים לתרום לבריאות השלד והשרירים. פעילות ספורטיבית מתונה מועילה לגמישות המפרקים ולחוזק וגמישות השרירים ואילו חוסר פעילות גופנית תורמת להתפתחות בעיות אורטופדיות. בנוסף, טיפולים בשיאצו, טווינה, עיסוי, דיקור סיני עלו במחקרים שונים ברחבי העולם כמועילים ביותר וכתורמים לבריאות הגוף והמפרקים.
לסיכום, יש לשים לב לכל הגורמים הנ"ל על מנת לשמור על גמישות הגוף ובריאותו לאורך שנים.

חזרה לעמוד מאמרים