שחר אלוני: MBA, RcHom, BA, LLB

שחר אלוני: MBA, RcHom, BA, LLB

מתמחה ב: הומאופתיה קלאסית, רפואת צמחים קלינית, אירידולוגיה

הומיאופתיה וירידה במשקל:

כיצד לרזות באופן בריא ומאוזן בעזרת הומיאופתיה

הומיאופתיה היא שיטת טיפול בת כ 200 שנה שנולדה בגרמניה ופותחה בעיקר בארה"ב, וכיום נפוצה מאד במדינות רבות בעולם מאירופה ועד הודו. הטיפול ההומיאופתי אינו עושה שימוש בתרופות כימיות, והוא עדין, טבעי ומרפא על ידי הפעלת כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף.
המטרה של טיפול הומיאופתי היא להביע את המערכת (גוף,נפש) לשיווי משקל הבריא, לו נועדה מלכתחילה.
כאשר, בתהליך ההומיאופתי חוזר הגוף לאיזון המקורי שלו, גם המשקל, ההיקפים ותחושת הכבדות מגיעים למקום טוב וטבעי.
ההומיאופתיה כשלעצמה היא לא "שיטת דיאטה", אך ראיתי ואני רואה פציינטים רבים אשר מסירים מעליהם בתהליך משקל מיותר רב, וזאת בעקבות התהליך הנכון בקליניקה, והרמדי הנכונה אותה בוחר ההומיאופת עבור הפציינט בהתאמה אישית.

אביא מספר דוגמאות:
גבר בשנות ה 40 לחייו בעל משקל עודף רב הסיר 22 ק"ג ממשקלו כחלק מתהליך טיפולי של שנה-שנתיים. הפציינט סבל ממספר בעיות כרוניות כגון אסטמה ודלקת פרקים שהקשתה עליו בפעילות גופנית. התאמתי לו רמדי מיוחדת לו, במינון יום-יומי. במהלך הטיפול האסטמה כמעט נעלמה כליל ודלקת הפרקים השתפרה. הוא עדיין לא הכניס לשגרת יומו פעילות גופנית סדירה, אך שיפר את התזונה שלו, מה שנתן "רוח גבית" נוספת לטיפול ההומיאופתי. התהליך בכללותו יצר הן מצב פיסי והן מצב נפשי טובים יותר עבור הפציינט, ומכאן גם הירידה במשקל של יותר מ 20 ק"ג. זוהי דוגמה לכך שבחירה נכונה של רמדי מותאמת אישית ומינון מתאים יכולה לחולל שינויים משמעותיים, והמוטיבציה המגעה בעקבות התהליך מסייעת לפציינט גם לשנות את הרגלי התזונה שלו באופן מתאים, ולקבל תוצאות טובות, במהירות רבה אף יותר.

אשה בשנות ה 40 לחייה שסבלה מתחושת כבדות, עייפות ומשקל עודף, הסירה 12 ק"ג ומרגישה הרבה יותר טוב. התאמתי לפציינטית רמדי התואמת לצרכיה המיוחדים ולתמונה המדויקת שעלתה מהמקרה. גם במקרה של פציינטית זו מדובר היה בתהליך שכוון לשיפור הבעיות ממנה סבלה כגון בצקות ועייפות רבה. בתהליך של כשנתיים השתפר מצבה משמעותית, התלונות על עייפות ותחושת כבדות פסקו, הבצקות השתפרו מאד וכך גם השינה. בעקבות ההצלחה הראשונית של הרמדי, הפציינית שיפרה גם את התפריט היומי שלה, ועל אף שלא שילבה עדיין פעילות גופנית סדירה, היא השילה כבר 12 קילוגרמים וקרובה כעת למשקל היעד בו היתה מעוניינת.


אפשר לשנות את המצב ולא צריך להתייאש.שחר אלוני
הומיאופת קלאסי, מטפל בצמחי-מרפא וארדיולוג מוסמך: MBA, RcHom, BA, LLB

חזרה לעמוד מאמרים