שמנים מן הטבע

שמנים מן הטבע

מתמחה ב: דיקור סיני, הומאופתיה קלאסית, רפואת צמחים קלינית, נטורופתיה, אירוודה, אבנים חמות, אירידולוגיה, אקופרסורה, ארומתרפיה, דיקור יפני, דיקור קוראני, הומו טוקסיקולוגיה, הידרותרפיה, הילינג, טווינה, יוגה, סוג'וק, סו טאי, עיסוי הוליסטי, עיסוי משולב, עיסוי נשים בהריון, עיסוי צרפתי, עיסוי רפואי, עיסוי רקמות עמוק, עיסוי שוודי, עיסוי תאילנדי, עיסוי תינוקות, פרחי באך, צמחי מרפא סיניים, רפלקסולוגיה, שונישין, שיאצו, רייקי, תזונה טבעית, תזונה סינית

אמא אדמא

אין זמן מתאים יותר לכתוב על הפריחה הנשית ועל עוצמתה של האנרגיה המינית מאשר באביב.
מסביבי הרמוניה, שילוב נפלא בין הירוק, שעוטף את האדמה הפורייה לבין הצבע המבצבץ מכל פיסה של טבע. החיבור הוא מושלם והוא המאזן בין כל כוחות הטבע. דרך ההתבוננות, אני מגלה שהאיזון נשמר ע"י הזמן, ההמתנה וע"י הקבלה הבלתי מותנית של האדמה את הצומח עליה.

האדמה משקפת את האישה - מצמיחה, מפרה, דואגת, שואבת ומכילה את המים כדי להצמיח. האדמה יכולה להיות יבשה, כשחסרים בה מים (= רגש). האדמה יכולה להיות סדוקה, כשהחוסר מביט ממנה. יכולה להיות בוצית,כשהמים רבים לה ואז הופכת טובענית, כלואה ודחוסה בתוך עצמה, ממש כמו אישה.
האדמה כמו האישה, מייצגת את כוח הקיבול של הטבע, היא נוצרה חזקה, כדי שנוכל להרגיש בטוחים ויציבים וכדי שתמצית חיינו תוכל להצמיח חיים. האדמה/אישה מורכבת מכל כך הרבה חלקים. גבישים, אבנים, סלעים וחומרים רבים ושונים נוספים. כך גם אנו הנשים כל כך מורכבות בחלקינו השונים. כל אחת מאיתנו היא אדמה שונה ומיוחדת מסוגה. כל אדמה מצמיחה זן שונה של חיים, כל אדמה שלובה בכוחות נוספים מן הטבע.האדמה הטובה, היא אדמה שיש בה קודם כל מים (= רגש) - לשם צמיחה, יש בה מעט אוויר (= רוח) - לשם יצירה ויש בה אש (= השראה) – מחום קרני השמש שמוסיפים לה את אש החיים - כדי ליצור ולהצמיח חיים חדשים.
על האדמה- המאוזנת בחלקיה הטובים, צומחים הצמחים הקטנים והגדולים, נטעים בה שורשים עבותים ושורשים קטנים כמו חוויות ודרך חיים. היא מקבלת כל צמח ללא הבדל מין צורה צבע וגזע. היא פשוט מצמיחה את הגרעין הפנימי שקיים בכל צמח.
הצמחים הם כמו הילדים הקטנים - כל אחד שונה, כל אחד בדרכו צומח ומשתמש בטובה של אמא אדמה. הוא מקבל את חומה ואת חמלתה וסופג את אהבתה עד שיוכל להצמיח ענפים, עלים ופרות מעשים טובים. ממש כמו הצמח, כך היא האישה שואפת למעלה, שואפת לחיזוק, לשינוי, לרצון מתפתח של חיבור עם עצמה ועם סביבתה.
ההקבלה הזו שבין האדמה לאישה (האימא המעניקה), בין הצומח לילד, מחזקת את האמונה והידיעה שאנו חלק מיצירתו המיוחדת של הבורא. ההקבלה מלמדת אותנו להתבונן בטבע וללמוד דרכו את הטבעי לנו מכל – להרפות, לקבל ולחיות.

ההקבלה בין השמיים לאדמה - יוצרת איזון בין הגבר לאישה, נותנת כוח למילים - איש ואישה, מדליקה אש באמירה - איש ואישה יצר אותם ועל כך בהמשך.

תודה לעיניכם שקראו אותי, וללבכם שהבין,
מירב אושר

חזרה לעמוד מאמרים