יסודות התזונה הסינית

חזרה למגזין ◄
עקרונות התזונה הסינית מבוססת על תורת רפואה עתיקת יומין. התורה הסינית מתייחסת למאפיינים של האדם עצמו בצורה אינדיוידואלית ועל פי האיפיון הספציפי של האדם, המזון מחולק על פי קטגוריות ויסודות שונים.
 פורטל ברטיפול  |  07.03.2016
יסודות התזונה הסינית

במילה אחת קוראים לזה איזון שזה בעצם בסיסה של הרפואה הסינית.
אם נחשוב איך להסביר את הרפואה הסינית במילה אחת ונחזור ליסודות הכי בסיסיים של התורה הסינית , (כלומר היין והיאנג), בעצם נוכל לומר שאפשר להחליף את המילה רפואה סינית במילה balance .

ברגע שהשגנו איזון אז הגוף לבדו עושה את העבודה . תפקיד הרפואה הסינית בטיפול גוף האדם הוא בעצם לתת לגוף את הכיוון שלשם הוא צריך להגיע כדי להשיג את האיזון הזה. בתורה הסינית כתוב: "כשהתינוק נולד מתחילה המחלה.... " כלומר מהרגע שאנו נולדים אנו חיים בחוסר איזון כלשהוא, בין אם זה איזון קטנטן או חוסר איזון מהותי תמיד אפשר לשאוף לאיזון טוב יותר.


הדיאטה הסינית
אם ניקח את האמור לעיל על הרפואה הסינית ונשליך את זה על התזונה הסינית אז זה בדיוק אותו הדבר. אנו בודקים מדוע ומהיכן יש לנו חוסר איזון בגוף שגורם להשמנה ומשם אנו מאזנים.

נשמע מאוד פשוט. ואכן כן, זה פשוט מאוד רק צריך לטפל לפי החשיבה והאבחנה הסינית.

מה זה אומר בעצם?
האבחון הסיני בהשמנה נועד בעצם כדי שנוכל להסיק מסקנות לגביי  שורש הבעיה. ברגע שהחלטנו מה היא הבעיה (כמובן שאנו מדברים אך ורק לפי האבחנה הסינית בלי שום קשר לאבחנה מערבית), אנו ממשיכים באותו קו שהתחלנו. ויכול מאוד להיות שהאבחנות בין הרפואות לא יהיו דומות גם מכיוון שהן מטפלות וחושבות באופן שונה על הטיפול בגוף האדם.

נשמע מסובך?
ניתן דוגמא: חוסר צ'י בטחול שגורם להשמנה. איך חוסר צ'י בטחול בכלל גורם להשמנה? נחזור ליסודות ובעצם אנחנו אומרים שיש לנו כאן בעיה עם ההיטמעות של האוכל (במילה אחרת עיכול) ואז יש לנו צבירת נוזלים , נפיחות בבטן ועוד סימפטומים שגורמים בסופו של דבר להשמנה.
מכאן זה פשוט יותר, הדיקור והצמחים והתזונה , כל הטיפול בעצם יהיה לפי הבסיס הזה של חוסר צ'י בטחול.

אז למה זה עדיין מסובך?
מכיוון שהתזונה המערבית מלאה בכימיקלים, הרבה מהאוכל שלנו הוא מתועש, מעובד, מהונדס גנטית, הרבה פחמימות ריקות בתזונה הרבה אוכל קר ומטוגן ומתוק מאוד וכו,, כל האמור לעיל מסבך את העיכול ואז נוצר מצב שיש לנו הרבה אבחנות לאותו מטופל. אם בסין אנו מטפלים בסינדרום מסויים אז הוא מטופל בד"כ בסינדרום בודד ואז כל מה שכתוב בספר הוא רלוונטי לטיפול והטיפול פשוט יותר וזה הופך את הטיפול למוצלח. במערב, כייון שהתזונה משנה הרבה לגוף שלנו (אנו מורכבים מהרבה סינדרומים), ואז קשה יותר לטפל בפשטות.

ועדיין אם נחליט מהם כל הסינדרומים הרלוונטים לאותו מטופל שהגיע אלינו להשמנה ונתייחס לכל הסינדרומים יחד עדיין יהיה לנו טיפול מוצלח במיוחד ומאוד יעיל.


ניתן דוגמא לטיפול מורכב
מטופלת שמגיעה לדיאטה עם כאבי בטן (צרבות), עצירויות כרוניות, נפיחות בבטן, רעב יתר ועייפות. כל אחד מהתלונות הנ"ל הוא טיפול בפני עצמו וסינדרום בפני עצמו. החוכמה היא לדעת לשלב את כולם יחד וגם להבין שאכן הם קשורים זה לזה ותלויים זה בזה, אם נמיר את זה לרפואה הסינית מדובר בהרבה סינדרומים שכולם קשורים להשמנה במידה זו אחרת, כולם חשובים וכולם גורמים להשמנה. ברגע שנשמיט משהו מהטיפול אז לא נוכל להיות יעילים מבחינת הירידה במשקל.

עדיין מבחינת הרפואה הסינית זה טיפול מאוד יעיל אפילו במקרים מורכבים כי בכל דיאטה אחרת מטופל שמציג כאלה סימפטומים לא ירד במשקל וגם אם תהייה ירידה היא לא תהייה משמעותית.
אז בעצם אנו אמורים לטפל לפי האבחנה שלנו גם בדיקור גם בצמחים וגם בתזונה. אם הכל יהיה על פי האבחנה שקבענו מראש אז הטיפול יעבוד ותוך כמה שבועות הטיפול יהיה אפקטיבי במיוחד.


התזונה הסינית
ברפואה הסינית אין מזון שבריא לכולם. כל אדם הוא עולם ומלואו וכל אחד ייחודי כשלעצמו.
הרפואה הסינית מחלקת את המזון לשלוש קטגוריות:

* חמשת הטעמים

* חמש האנרגיות

* ארבעת כיווני התנועה

המאמר מעניין אתכם?
עשו לייק לעמוד הפייסבוק שלנו ותהנו ממאמרים בשלל נושאים - לחצו כאן


הטעמים משפיעים על האיברים הפנימיים ולכן החלוקה וההתאמה של התזונה היא על פי האבחנה הסינית. שיטת הבישול המומלצת לדיאטה הסינית ובעיקר בשלב הראשון היא בישול במים מכיוון שהנוזלים לא מתאדים והמזון נשמר עם הנוזלים שלו ובדרך זו אנו מקלים על העיכול.

אנו יכולים להשתמש בקטגוריות המזון הנ"ל ולשלבם בטיפול כדי להעלות את היעילות של הטיפול.
ולסיכום טיפ חשוב שהוא להימנע ממזון שגורם לחום ולחות מכיוון שאוכל כזה מגביר את התיאבון וסופח נוזלים, גורם להרגשה של כבדות ומקשה על הירידה במשקל. לדוגמא זה אוכל מתועש מעובד, ממתקים פחמימות ריקות וכמובן מוצרי חלב מהחי.

מאת: רויטל שבי