לידה טובה

חזרה למגזין ◄
את הלידה השנייה שלה, מגדירה מיטל כחוויה מתקנת, לידה ללא התערבות וללא פחדים ולחצים. הלידה הראשונה שלה הייתה בניתוח קיסרי חירום עקב מצוקה נשימתית של...
 פורטל ברטיפול  |  29.07.2014
לידה טובה

מאת: 
מור קריאף - הומאופתית קלאסית

את הלידה השנייה שלה, מגדירה מיטל כחוויה מתקנת, לידה ללא התערבות וללא פחדים ולחצים. הלידה הראשונה שלה הייתה בניתוח קיסרי חירום עקב מצוקה נשימתית של העובר וחוסר התפתחות של הלידה למרות צירים מרובים. במצב זה, הרופאים המליצו על לידה שניה בניתוח קיסרי. מיטל הייתה נחושה בדעתה ללדת בלידה רגילה וגילתה לשמחתה שהאפשרות קיימת.
 
לידה היא התהליך שבו מסתיים ההיריון האנושי והעובר יוצא מרחם אמו לאוויר העולם. לידה היא תהליך טבעי. העובר יורד לחלק הנמוך של בטנה של אמו ולוחץ על צוואר הרחם של האם, הלחץ גורם ל"שסתום" החוסם את צוואר הרחם להשתחרר ולצאת. נוצרת פתיחה ומחיקה של צוואר הרחם והצירים גורמים לתינוק לצאת.
עד כאן תיארתי את המצב כפי שהוא אמור להיות, לידה יכולה להיות חוויה מדהימה ומעצימה עבור אישה אך לעיתים בזמן הלידה ישנם מצבים בהם נדרשת התערבות רפואית פולשנית כמו ניתוח קיסרי או לידות מכשירניות. התערבויות מסוג זה עלולות לגרום לאשה לחוויית לידה לא נעימה ולעיתים אף טראומתית.
 ליווי לידה עם הומאופתיה יכול למנוע את ההתערבות, לזרז את הלידה ולהפוך אותה לנעימה יותר. הרמדיס (תרופות) ההומאופתיות מתאימות גם לנשים שמחליטות לקחת אפידורל ומונעים את עצירת הלידה שלעיתים נגרמת בעקבותיו. ההומאופתיה מעוררת את הכוחות הטבעיים של הגוף ומזכירה לו איך צריך להתנהל נכון.
לדוגמא, Cimicifuga  היא רמדי שמתאימה לנשים שמאד רגישות לכאב במהלך הלידה עד כדי היסטריה. הרמדי מעודדת לידה שנעצרה ומאיצה את קצב התפתחות הצירים והפתיחה. מומלץ וכדאי לתת את הרמדי רק לאחר שצוואר הרחם הגיע לפתיחה של 5 ס"מ. רמדי נוספת ושימושית מאד במהלך לידה היא Caulophyllum  היא יעילה במיוחד כאשר אישה מגיעה לשבוע 42 ואין כל סימן ללידה מתקרבת. כמה מנות מהרמדי בדרך כלל יתחילו את תהליך הלידה.
תהליך הלידה הוא דינמי ותחלופת הרמדיס ההומאופתיות במהלך הלידה יכולה להיות מהירה מאד כי מצב האשה משתנה מרגע לרגע, לכן אם מחליטים להיעזר בהומאופתיה במהלך הלידה חשוב מאד לא לעשות את זה לבד. בלידות שלוויתי הייתי זמינה בכל רגע נתון והתאמתי את הרמדי ההומאופתית למצב ולרגע הספציפי בו הייתה היולדת. הזוג יוצא ללידה לאחר הכנה שעוברים אצלי ומצוידים בערכת רמדיס ממוספרת ונוחה לתפעול. במהלך הלידה המלווה של היולדת נמצא איתי בקשר טלפוני, מדווח לי על מצבה ומקבל הנחיות לטיפול. חווית הלידה יכולה להיות תהליך נעים ובטוח וההומאופתיה היא כלי נהדר לגרום לה להיות כזאת.