מה זה בעצם הומאופתיה?

חזרה למגזין ◄
אני אוהבת לדבר על הומאופתיה, אני אוהבת להסביר, לתת דוגמאות, לספר את הסיפור האישי שלי וללמד את האנשים סביבי על התחום המרתק ששינה את חיי. כל פעם ששואלים אותי מה...
 פורטל ברטיפול  |  21.09.2014
מה זה בעצם הומאופתיה?

אני אוהבת לדבר על הומאופתיה, אני אוהבת להסביר, לתת דוגמאות, לספר את הסיפור האישי שלי וללמד את האנשים סביבי על התחום המרתק ששינה את חיי. כל פעם ששואלים אותי מה אני עושה בחיים אני תוהה מה תהיה התגובה כשאענה הומאופתית. האם יגידו שבדיוק חיפשו אחת כמוני? האם יתחילו לספר לי על בן הדוד שלהם שמתעסק בתזונה? או האם ישאלו הומאו מה? מה זה בכלל הומאופתיה?


אז בדרך כלל אני פותחת במשפט הומאופתי זאת שיטת טיפול שעוזרת לגוף לרפא את עצמו וממשיכה עם העובדה שהגוף שלנו יודע לעשות את רוב העבודה לבד. זוהי המכונה הכי חכמה שקיימת ואנחנו לא יודעים עליה הרבה יותר ממה שאנחנו יודעים. כל סימפטום שמופיע אצלנו מעיד על כך שיש תקלה באחד מהאזורים במכונה ואותו אזור דורש תיקון. לדוגמא: אם אנחנו לא שומעים טוב המערכת המקולקלת היא האוזן ויש לתקן אותה.
לכל קלקול שהופיע ישנה סיבה עמוקה יותר שהגיעה מחיינו הסבוכים. אם זה כתוצאה מפרידה מחבר, ממלחמה שהתרחשה במדינתנו הקטנה או אפילו ממילה לא טובה שמישהו זרק לכיווננו. כל אלה גורמים לגוף שלנו להגיב. כל בן אדם הוא ישות שונה ולכל אחד יש חלק אחר בגוף שלו שיותר רגיש ויגיב ראשון לחוויות סביבו. אחד גרונו יהיה חלש וברגע שלא יגיד משהו שרצה להגיד יחטוף דלקת גרון. השני, מערכת הראיה שלו היא החלשה וברגע שיראה משהו לא טוב הגוף שלו, כמנגנון הגנה, יפתח דלקת עיניים.
ואז מגיעה השאלה, אבל איך זה עובד? אז אני מסבירה שהתהליך עובד כך שבפגישת אבחון הומאופתית על יד תשאול מעמיק אני מאבחנת את הסיפור שחוזר על עצמו בחיים, את האבר או האברים שנוטים להפגע יותר ומתאימה להם את הטיפול הנכון. הטיפול ההומאופתי נקרא רמדי. הרמדי עשויה מחומרים שונים שנמצאים בטבע ויש אלפי סוגים. האמנות שלי היא למצוא את הרמדי שמתאימה בדיוק לבן אדם. בהמשך הטיפול אני מלווה את המטופל לאורך התהליך ועושה שינויים עדינים ברמדי על מנת שהיא תעבוד באופן מדויק. טיפול הומאופתי הוא תהליך ואני מלווה את המטופל בכל שלב ושלב.
את האוטו שלנו אנחנו לוקחים כל 10,000 ק"מ לטיפול ולא מחכים שהוא יתקלקל כדי להגיע למוסך. אני את הגוף שלי מתחזקת בעזרת ההומאופתיה ובעזרת אורח חיים בריא. את שאר העבודה הגוף יודע לעשות בעצמו.

מאת: מור קריאף - הומאופתית קלאסית