מרכז גפן לרפואה משלימה

מרכז גפן לרפואה משלימה

מתמחה ב: דיקור סיני, צמחי מרפא סיניים

הפרעות עיכול על רקע חוסר איזון בלוטת התריס

אנשים רבים שחווים חוסר איזון של בלוטת התריס בין אם על רקע פעילות יתר, תת פעילות, או מחלות אוטואימוניות כגון מחלת גרייבס או דלקת על שם השימוטו ואפילו אנשים עם קשריות בגדלים שונים מרגישים (לרוב) את ההשפעה הברורה על מערכת העיכול.

בלוטת התריס הינה בלוטה אנדוקרינית (שהפרשותיה הינן פנימיות) שקשורה אפן ישר לקצב המטבולי של הגוף, ולמעשה משפיעה על כל אחד ואחד מתאי הגוף באמצעות הורמוני התריס T3 ו- T4, כאשר לאחר סינטוז בכבד ההורמון FT3 כלומר Free T3 הוא ההורמון שנכנס לתאים.

הפרעות מערכת העיכול השכיחות הינן:

• כאשר יש תת פעילות של בלוטת התריס – שכיח לסבול מעצירות אם כי לא נדיר גם מצב של יציאות רכות ומרובות במשך היום.

• פעילות יתר של בלוטת התריס – התופעה השכיחה הינה יציאות מרובות ואף שלשולים אך גם כאן ייתכן ותהיה דווקא עצירות.

• דלקות שונות במערכת העיכול – במקרים בהם ישנה דלקת בבלוטת התריס ייתכן כי הדבר נובע מדלקתיות במערכת העיכול אשר מאפשרת חדירה של חומרים טוקסיים (רעילים) מהמזון אותו אנחנו אוכלים אשר פוגעים בבלוטת התריס. מצב זה אינו שכיח אך בהחלט קיים.

אצלנו במרכז גפן לרפואה משלימה ישנה קליניקת מומחים לבלוטת התריס הנותנת מענה גם להפרעות במערכת העיכול על רקע חוסר איזון של בלוטת התריס. הטיפול הינו טיפול משולב באמצעות צמחי מרפא סיניים ודיקור. שילוב זה יכול לתת מענה להפרעות עיכול שונות שלמעשה אין עבורם פתרון תרופתי אחר – למעט דלקות שזהו כאמור מצב כי ייתכן ויש לשקול שימוש בתרופות נוספות אחרות.

מרכז גפן לרפואה משלימה זהו מרכז ייחודי אשר משלב את הטיפול הטבעי עם הטיפול התרופתי במידה ויש כזה, זאת בזכות הטיפולים במסגרת קליניקת המומחים ספציפית לבעיות של בלוטת התריס היודעת להשלים את הטיפול התרופתי וכמובן לתת מענה למי שאינו זקוק לתרופות למרות חוסר האיזון של הבלוטה.

לקביעת פגישת ייעוץ ללא תשלום במרכז גפן ניתן ליצור קשר במייל או בטלפון שבתחתית העמוד.

בימי שני מרכז גפן בקליניקת מומחים אנדוקרינית לבלוטת התריס וסכרת לרשותכם גם בתל אביב.

חזרה לעמוד מאמרים