מרכז גפן לרפואה משלימה

מרכז גפן לרפואה משלימה

מתמחה ב: דיקור סיני, צמחי מרפא סיניים

כיצד חיים טוב עם סכרת?

סכרת עדיין הינה מחלה אשר מיליוני אנשים נאלצים לחיות איתה ללא אפשרות לריפוי מלא (לפי מחקרים רבים, ייתכן והדבר ישתנה בשנים הקרובות). עם זאת ניתן, ובמיוחד בשלבים ההתחלתיים של המחלה, לאזן את רמות הסוכר באמצעות תזונה מותאמת אישית ופעילות גופנית עם שילוב של טיפול בצמחי מרפא ודיקור.

מהי תזונה מותאמת אישית? תזונה מותאמת אישית הינה תזונה שכוללת את כל מה שהאדם זקוק לו מבחינת דגנים מלאים, ירקות, פחמימות מורכבות וחלבונים, כאשר הדגש העיקרי הינו על תפריט בר יישום המותאם לאורח חייו של המטופל – ולא להיפך. זוהי הגישה איתה עובדים הרופאים הסיניים והיא יכולה לדחות בשנים רבות ולעיתים אף למנוע את השימוש בתרופות היות ותזונה זו הינה בנויה בצורה נוחה במיוחד לטווח הארוך.

מרגע אבחון המחלה למעשה ישנן מספר אפשרויות, שכמובן תלויות בבדיקות עצמן וברמות הסוכר. במידה ורמות הסוכר בצום אינן מאוד גבוהות, ניתן לאזן את רמות הסוכר על ידי התאמת אורח חיים הכולל תזונה מותאמת אישית, פעילות גופנית, צמחי מרפא וטיפולים בדיקור לתקופה של כשלושה חודשים עד חצי שנה. במידה ורמות הסוכר גבוהות ואין מנוס מטיפול תרופתי על סמך אבחון של רופא אנדוקרינולוג מומחה לסכרת, רצוי מאוד לשלב כבר בהתחלה אורח חיים תומך הכולל גם הוא תזונה מותאמת אישית, פעילות גופנית וצמחי מרפא בשילוב עם דיקור להורדת רמות הסוכר ולמיגור מהיר של תסמיני הסכרת השונים כגון צמא ויובש בפה, עייפות וחולשה, נימולים, הפרעות ראייה, עצירות ועוד.

כאמור, במצבי סכרת הטיפול בצמחי מרפא ודיקור בלבד יכול מאוד לעזור בהורדת רמות הסוכר והטיפול בתסמינים, אך על מנת שאפקט הטיפול יישמר לאורך זמן אין ברירה אלא להקפיד על תפריט מותאם ופעילות גופנית.

כמו כן, היות ומחלת הסכרת כבר הוגדרה כמגיפה בעולם המערבי, אנו ממליצים לכל מי שיש סכרת במשפחתו, להקדים טיפול טבעי לטיפול התרופתי. את זאת ניתן כמובן לעשות על ידי התאמת אורח חיים אישי בכל שלב ובכל גיל.

חשוב לזכור כי הגנטיקה שלנו הינה מעל הכל, אך בהרבה מאוד מקרים ניתן למנוע על ידי אורח חיים את התפרצות המחלה.

לפגישת ייעוץ ללא תשלום במחלקה האנדוקרינית המשלימה במרכז גפן ניתן לקבוע תור דרך במייל או בטלפון שבתחתית האתר.

בימי שני הקלינקה האנדוקרנית לבלוטת התריס וסכרת גם בתל אביב.

חזרה לעמוד מאמרים