מרכז גפן לרפואה משלימה

מרכז גפן לרפואה משלימה

מתמחה ב: דיקור סיני, צמחי מרפא סיניים

הטיפול בגלי חום - גיל המעבר

סימני גיל המעבר הינם תופעה נפוצה מאוד בעיקר אצל נשים סביב גיל ה- 50. זהו תהליך הנגרם כתוצאה משינויים הורמונליים עקב הפסקת המחזור החודשי והירידה בכמות האסטרוגן וייצור הפרוגסטרון, כאשר במקרים רבים אורח החיים המודרני מחמיר את התופעות הנלוות לשלב זה בחיים.

מבחינה רפואית, זהו תהליך טבעי ולכן הטיפול המוצע והמומלץ הוא לרוב – רפואה משלימה. כמובן שישנם גם תחליפי הורמונים סינטטיים שבאים להחליף את האסטרוגן הטבעי ואת הירידה בייצור הפרוגסטרון, אך מחקרים בעניין מצאו אצל נשים הנוטלות הורמונים מבוססי אסטרוגן עלייה של 100% (!) בסיכון ללקות בסרטן השד ביחס לנשים שאינן נוטלות הורמונים, ולכן השימוש בהם הינו במצבי קיצון בלבד. אגב, מאז שיצאה ההנחיה לרופאים בארה"ב להפחית את השימוש באסטרוגן הופעת סרטן השד ירדה באופן משמעותי. הסינים מתארים את פרטי התופעה כבר בספרות העתיקה ומציעים טיפול בצמחי מרפא ודיקור העובדים ביעילות רבה על מיגור התופעות.

אנו במרכז גפן נתקלים מידי יום בקליניקה בנשים הסובלות מתופעות גיל המעבר. זוהי תופעה נפוצה ולכן הטיפול בה אינו מורכב במיוחד לצד תוצאות יפות עם מטופלות רבות. הטיפול מבוסס על מפגש חד שבועי של דיקור כאשר במשך כל תקופת הטיפולים המטופלת נוטלת צמחי מרפא שנרקחו באופן אישי ומותאם למצבה. הצמחים הסינים בטוחים מאוד לשימוש, אינם מכילים רעלים, כימיקלים או תוספים כלשהם, כאשר עיקר תפקידם במקרים מסוג זה הוא הפסקת גלי החום, הפסקת הזעה, הפסקת תחושת היובש בפה (במידה ויש) ודגש על שיפור שנת הלילה כאשר השינה מופרעת עקב המצב.

הדיקור יעיל במיוחד לשיפור השינה, תחושת היובש בפה וההזעות וטיפול בעצבנות הנובעת משנת לילה לקויה. בתום סדרת הטיפולים (שאורכה משתנה מאדם לאדם ובהתאם לעונה – קיץ / חורף), המצב היציב ללא גלי החום יישמר כמעט תמיד ללא תלות נוספת במטפל – זאת כיוון שצמחי המרפא עובדים על מנגנונים של זיכרון ביולוגי, כלומר: גופינו מכיר את השפעת צמחי המרפא משחר היווסדו, בניגוד לתרופות הקיימות רק כ- 300 שנה. לכן הטיפול הינו ברמה "עמוקה" יותר ואינו יוצר תלות אצל המטופלת, מה שמכנה "טיפול שורשי".

השילוב הזה של דיקור וצמחי מרפא ברקיחה אישית הינו השילוב האידיאלי עבורך לטיפול "שורשי" בתסמיני גיל המעבר מהם את סובלת.

לקביעת פגישת ייעוץ ללא תשלום ובירורים במרכז גפן ניתן ליצור קשר במייל או בטלפון שבתחתית העמוד.

חזרה לעמוד מאמרים